پنجشنبه 4 مرداد سال 1403 00968-92512626
 
  عمان  

کشور عمان

كشور سلطان نشين عمان در منطقه خاورميانه هم مرز با درياي عرب، درياي عمان و خليج و در همسايگي كشورهاي يمن، عربستان سعودي و امارات عربي متحده واقع شده است.تا اوايل قرن نوزدهم به تمامي نواحي شرقي شبه جزيره عربستان، عمان اطلاق مي شد كه بعدها به دو بخش تقسيم شد. بخش اول عمان متصالح، شامل هفت امارت متصاحل و دیگری سرزمین اصلی عمان که زمانی مسقط نیز از توابع آن محصوب می شد. با گذشت زمان مسقط  به لحاظ موقعیت بندری خاص، اهمیت بیشتری به دست آورد و سلطان مسقط بر نواحی عمان داخلی تسلط پیدا کرد.

بر اساس آمار سال 2009 میلادی جمعیت عمان نزدیک به 3/4 میلیون نفر است، که از این نظر صد و سی و سومین کشور پر جمعیت جهان به شمار می رود.

شهر ها و بنادر مهم عمان

پایتخت عمان شهر بندری مسقط است. اطراف این بندر را که در خلیج کوچک مدوری قرار گرفته کوه های بلندی احاطه نموده و چهره زیبایی به آن داده است. شهرهای مهم این کشور مطرح، نزوی، سیب، صلاله، صحار، رستاق، بندر قابوس، بندر خصب، بندر مینا الفحل، بندر صور، بندر میناریسوت، بندر برک و بندر لوا است.

واحد پول عمان

واحد پول این کشور ریال عمان است که به اختصار OMR نامیده می شود. هر ریال عمان به هزار بیسه تقسیم می شود. ثبت شرکت در عمان با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی می تواند بستر مناسبی برای سرمایه گذاری فراهم آورد.

لطفا ما را دنبال کنید در..............

تلفن تماس عمان:92512626-00968

ثبت شرکت در عمان، اقامت عمان از طریق ثبت شرکت، حساب بانکی خارج از کشور، نمایشگاه تجاری عمان
 
Copyright © 2015, Sign Company Engineering Group, All Rights Reserved. Powered by Sign™
طراحی و اجرا : شرکت فنی مهندسی ساین